kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Громада Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору лишається вірною Київському Патріархату

C86D284F-E6CA-4906-8420-7C9DD408229E w1597 n r0 st12 листопада 2019 року відбулися збори релігійної громади парафії Святого рівноапостольного великого князя Володимира Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Під час зборів члени громади обговорили ситуацію, яка склалася в релігійному житті України та, зокрема, прийняли рішення лишитися під духовним керівництвом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. 

Враховуючи, що Православна Церква України є підлеглою митрополією в складі Константинопольського Патріархату (що витікає з тексту Томосу), а незалежна Україна потребує власну незалежну Церкву, яка б служила своєму народу, а не іншим закордонним релігійним центрам, як Москва і Константинополь, громада парафії не визнає так звану «ліквідацію» Церкви та залишається в складі Української Православної Церкви Київського Патріархату і до Православної Церкви України не переходить.

Про своє рішення громада в офіційному порядку поінформувала органи державної влади та місцевого самоврядування.

Право релігійної громади гарантується ст. 35 Конституції України, ст. 18 Загальної декларації прав людини, ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. 9 Конвенції про захист прав та основоположних свобод, положеннями Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».