kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

«День святого Валентина» – розпусне свято в сучасній обгортці

Serdce razbitoe14 лютого мільйони людей в усьому світі вітають один одного з «днем святого Валентина», який прийнято також називати «днем закоханих». Мільйони подарунків та листівок-«валентинок» купуються з нагоди «свята». Переважна більшість з тих, хто відзначає цей день, обманюючись нібито церковною назвою та іменем святого Валентина, вважають, що роблять добру, а можливо навіть і благочестиву справу. Адже і Бог є Любов, і святий Валентин нібито постраждав за те, що попри заборону римського імператора вінчав закоханих.

Насправді ж «день святого Валентина» ні за своєю історією, ні за традиціями відзначення не має нічого спільного ані зі святістю, ані з благочестям, ані із заповіданою Богом любов’ю.

Християнський погляд на "День закоханих"

 1451326937 200101-omag-love-win-600x4111

Чим ближче 14 лютого, тим більше розмов і приготувань до Дня святого Валентина. Що ж насправді святкується цього дня та чи дійсно святий Валентин є покровителем усіх закоханих пар?

Загальна інформація

Дорогі браття і сестри!

У Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі розпочинає діяти недільна школа для молоді віком від 16 років. Заняття відбуватимуться щонеділі о 15.15 у Борисо-Глібському приділі (другий поверх). Під час лекцій будуть обговорюватися актуальні для молоді теми. Хто бажає дізнатися більше про Православ’я, кому не байдужа доля нашої молоді – приходьте до нас на лекції.

Семінар з досвіду викладання курсу «Християнська етика в українській культурі»

Seminar1 березня 2012 року у гімназії «Пріорітет» відбувся семінар з досвіду викладання курсу «Християнська етика в українській культурі» для вчителів Оболонського району м. Києва. Тема семінару: «По шляху істини, добра і справедливості». На запрошення директора гімназії Попівніч Тамари Вікторівни у семінарі взяв участь викладач дитячо-молодіжних недільних шкіл при Патріаршому кафедральному Володимирському соборі, викладач християнської етики, аспірант Київської православної богословської академії Михайло Вікторович Омельян, який виступив із доповіддю «Пустіть дітей приходити до Мене і не забороняйте їм; бо таким є Царство Боже».

Достойне причастя недостойних християн

Часто на запитання: «Чому ви не причащаєтесь?», християни(?) відповідають стандартно: «Недостойний, недостойна» – або  чому ви так рідко причащаєтесь (переважно 1-2 рази на рік, і то по традиції, бо так годиться…) відповідають: «Щоб  добре підготовитись і бути достойним(?!) причаститися».А більшість християн(?!) взагалі не думають, чи потрібно причащатися Євхаристії чи ні, що це таке – причастя, для чого воно мені (і при тому вважають себе християнами!).

Православне розуміння сенсу життя

Питання про ціль нашого життя дуже важливе, тому що стосується серйозної проблеми: для чого ми живемо на землі? Якщо людина вирішить її для себе правильно, якщо вона знайде своє істинне призначення, тоді може і правильно відноситися і до приватних питань свого життя, таких як відносини з іншими людьми, навчання, шлюб, народження і виховання дітей. Але якщо питання буде вирішено неправильно, тоді людину чекає поразка і у приватних питаннях. Дійсно, який сенс мати приватні питання, коли все життя людини в цілому не має ніякого сенсу?

Калліст УЕР БОГ ЯК ТАЄМНИЦЯ

Ми незнані, але нас впізнають…(2 Кор. 6: 9) Бога не можна збагнути розумом, Якби його можна було збагнути,то він не був би Богом. Евагрій з Понти

Любов і закоханість, проблема нерозділеного кохання

Кожна людина має свій шлях у житті, шлях радостей і печалей, турбот і піклувань, любові і розчарування, шлях вічності і шлях скінченності. Кожен шукає в житті собі друга, партнера, того, хто здатний зрозуміти, розділити радощі та печалі. Усі ми прагнемо любові, прагнемо любити і хочемо, щоб любили нас, а для цього потрібен об’єкт нашої любові. Саме це штовхає нас шукати ту єдину (єдиного), котра стане втіленням наших мрій і сподівань.

Про смертний гріх самогубства

Хлопець стояв на краю безодні. Поглядом він дивився вниз, а позаду нього були життєві проблеми, невдачі в особистому житті, постійні сварки з батьками. Все життя промайнуло як одна мить перед очима. Здавалось назад вже немає вороття… Попереду смерть, позаду проблеми… Чи є вихід з такої ситуації? Звичайно що є! Та він обирає смерть…
Добровільне позбавлення себе життя, навіть якщо воно є втечею від страждань, завжди сприймалося як тяжкий гріх, який Церква на землі вже не може відпустити, бо всякий гріх відпускається тільки при покаянні.

Розвиток гріха у нашому житті на прикладі гріхопадіння Адама і Єви.

На перший погляд гріхопадіння відбулося дуже просто, Єва згрішила, бо з’їла яблуко від забороненого плоду, але потрібно детальніше розібратися в цьому, читаючи книгу Буття.

Змій вибрав слабшого – жінку – і звернувся з питанням до неї. У книзі Буття читаємо: «Змій був хитрішим за всіх звірів польових, яких створив Господь Бог. І сказав змій жінці: чи дійсно сказав Бог: не їжте ні від якого дерева в раю?» Тобто те, що змій заговорив до жінки – це був перший етап спокуси, а всього цих етапів вісім.

Принцип персони – ключ до розуміння всього сущого. Гріх.

Ми часто чуємо з уст віруючих слова «гріх», «грішити», «грішник», проте не замислюємося про істинне значення цих слів. Коли ми чуємо слова «смерть», «катастрофа», «невиліковна хвороба» та інші тривожні фрази, якими повідомляють про лихо, ми приходимо в активне занепокоєння, на відміну від пасивного сприйняття спільнокореневих зі словом «гріх» слів. Думається, що це відбувається від неправильного розуміння смислу та реальності, яку позначає це саме слово.