У Володимирському соборі звершили чин похорону українського мовознавця, професора Костянтина Тищенка
27 липня 2023 року у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі попрощалися з відомим українським мовознавцем, перекладачем, викладачем і знавцем майже 50 мов Костянтином Тищенком.
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета чин похорону звершив настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек у співслужінні духовенства.
Після богослужіння отець Борис звернувся до колег та близьких новопреставленого Костянтина Тищенка зі словом проповіді, передав їм глибокі співчуття та благословення Святійшого Патріарха Філарета і закликав до молитви за спокій душі вірного сина України.
Костянтин Тищенко – український мовознавець, педагог, перекладач, доктор філологічних наук, професор. Є автором понад 240 праць, що стосується метатеорії мовознавства, знакової теорії мови, лінгвістичних закономірностей, оптимізації морфологічних описів мов, проблем розвитку мови тощо. Народився в сім'ї архітектора та шкільної вчительки 30 липня 1941 в Глухові Сумська області.
Після захисту дисертації у 1992-му очолив кафедру теорії та практики східних мов Київського національного університету ім. Т. Шевченка, яку згодом реорганізували в кафедру східної філології, а в 1995-му виділили кафедру Близького Сходу. Нею Тищенко завідував 9 років.
У 2001-2010 роках був завідувачем заснованого ним 1992 року Лінгвістичного навчального музею при КНУ ім. Т. Шевченка.
Тищенко – викладач і знавець близько 50 мов. Читав лекції з загального мовознавства, а також вів курси французької, італійської, перської, фінської, баскської, валлійської та інших мов.




