kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Всенічне бдіння з нагоди дня пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського

DSC 340414 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

13 травня 2023 року, напередодні неділі 5-ї після Пасхи та дня пам’яті священномученика Макарія, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у соборі всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл та духовенство.

На вечірній, з благословення Предстоятеля, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій очолив службу літії, під час якої були благословенні хліб, пшениця, вино та єлей.

На полієлеї присутні у храмі урочисто проспівали величання святителю Макарію. Після полієлею Патріарх Філарет разом з духовенством вклонилися чесним мощам святителя Макарія, після чого Святійший Патріарх помазував вірян освяченим єлеєм. Всі присутні у храмі мали можливість прикластися до чудотворних мощей великого угодника Божого і попросити його молитовного заступництва.

За богослужінням підносились посилені молитви за Україну, її владу і військо, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців, захистив наших воїнів і подав українському народові справедливий мир і перемогу!