kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у другу неділю Великого посту

DSC 057512 березня 2023 року, у 2-гу неділю Великого посту, коли Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Палами, архієпископа Фесалонікійського та Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні неділі, 19 березня ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив у соборі всенічне бдіння. Його Святості співслужили соборне духовенство.

На запричасному проповідь виголосив клірик храму протоієрей Олександр Шмуригін.

За богослужінням підносились сугубі молитви за Богом бережену державу нашу Україну, щоб Всемилостивий Господь визволив нас від нашестя чужинців, зміцнив і захистив наших воїнів і подав українському народові довгоочікуваний справедливий мир і перемогу!

Богослужіння завершилось молебнем до святителя Григорія Палами та преподобних отців Києво-Печерських, під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву від нашестя чужинців.

“Дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас зі святом наших київських преподобних отців. Згадаймо слова святого апостола Андрія Первозванного, який проходив із проповіддю по Дніпру і сказав навпроти Києва, якого ще не було, що на цих горах засяє благодать. І дійсно, чи є в світі місто, де було би більше святинь, чим в Києві? Подумайте і побачите, що немає на землі міста, більш святішого за Київ. Тільки в одних печерах скільки багато знаходиться преподобних. А де, в якому місті, чи в Москві, чи в Стамбулі, чи в Афінах, чи в інших яких містах є стільки святих? Немає стільки святинь.

Ми повинні шанувати наше місто, бо воно святе. І про його святість, як ви вже чули, сказав ще апостол Андрій Первозванний. У нас так багато святих, хіба вони не захистять Київ і Україну від нашестя іноплемінників і чужинців? Що вони не мають перед Богом такої сили? Ми віримо і переконані, що вони захистять і Київ і Україну. І в цьому не треба сумніватись, бо це буде так. Київ – непереможний, бо тут багато святих і вони, своїми молитвами, захистять нас.

Будемо дякувати святим і, насамперед, преподобним отцям печерським, пам’ять яких ми сьогодні святкуємо, і просити, щоб вони, своїми молитвами, привели нас до перемоги і до звільнення України від нашестя іноплемінників, щоб в Україні наступив мир, злагода, спокій і благоденственне життя“, – сказав в кінці богослужіння Патріарх Філарет, звертаючись до парафіян.