kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Богослужіння в неділю після Богоявлення

DSC 554820 січня 2019 року, у неділю 34-ту після П’ятидесятниці, після Богоявлення, коли свята Церква згадує пам'ять Собору святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та соборне духовенство.

За богослужінням Патріарх звернувся до парафіян зі словом проповіді:

"В ім'я Отця і Сина, і Святого Духа! Дорогі браття і сестри!

Сьогодні Церква святкує пам'ять святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана. Одного разу, коли Ісус Христос входив в Єрусалим вже на страждання, то два ученики Його Іоан, якого Христос любив більше за всіх і брат його Яків, і мати їх звернулися до Ісуса Христа і просили, щоб Ісус Христос, оскільки Він входить в Єрусалим, щоб стати Царем, дозволив сісти одному праворуч, а другому ліворуч. І мати просила про теж саме. А Христос тоді сказав: "Можете ви пити чашу, яку Я буду пити і хреститися тим хрещенням, яким Я буду хреститися?" Вони сказали: "Можемо". На це Христос їм сказав: "Хреститися ви будете тим хрещенням, яким Я буду хреститися", тобто стражданнями. Ви теж постраждаєте у свій час, а ось сісти праворуч і ліворуч залежить не від Мене, не від Мене як людини. А кому приготовано Отцем Небесним, Богом.

Так кому ж приготоване місце праворуч Бога і ліворуч? Подивіться на ікону Вседержителя, де Христос сидить на троні. Праворуч хто? Божа Матір, а ліворуч? А ліворуч Іоан Хреститель. Так ось ці і є ті, кому приготовано місце праворуч і ліворуч. Тепер зверніть увагу де виховувались ті, хто сидить праворуч і ліворуч, тобто Божа Матір і Іоан Хреститель. Божа Матір виховувалася в храмі, роками знаходилася у Святому Святих, годувалась їжею ангельською, читала Святе Письмо і тому не мала Своїх власних гріхів і Вона ще з Предвічної Ради обрана була бути Матір'ю Сина Божого. А Іоан де виховувався? В палацах? Ні, в пустелі. Пам'ятаєте, коли Христос народився, то Ірод хотів знищити і знищив 14000 немовлят. В тому числі він хотів знищити і немовля Іоана, сина Захарії і Єлизавети. І тоді Ірод вбив Захарію, первосвященика, в храмі, а Єлизавета з немовлям Іоаном втекла в пустелю і жила деякий час в пустелі, а потім померла там. Іоан залишився дитиною в пустелі і жив там годуючись не ангельською їжею як Пресвята Діва, а годувався травою і саранчою. Отаким був подвижником Іоан Хреститель" - сказав Патріарх Філарет.

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет очолив молебень до святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана, під час якого виголосив молитву, щоб Всемилостивий Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир, єдність і Своє благословення.