kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

У Києві вшанували пам’ять поета Юрія Кириченка

IMG 322518 лютого 2017 року Конґрес літераторів України відзначив в Національному музеї Тараса Шевченка День народження та пам’яті класика сучасної української поезії, автора понад 50 поетичних книг Юрія Кириченка.

МІСТЕРІЇ ЩАСТЯ – так називався творчий вечір, де модератором і ведучою була біограф поета Галина Шевченко. 

Свято поезії почалося з проповіді та благословення настоятеля Свято-Володимирського собору протоієрея Бориса Табачека, який відслужив панахиду за упокій душі Юрія Кириченка та всіх невинно убієнних в Україні. Ікона «Несподівана Радість», подарована отцем Борисом Галині Миколаївні в цей святковий день, засіяла поруч з портретом поета особливим світлом. 

Почесний гість заходу Василь Григорович Шевченко, екс-заступник Голови Державного Комітету телебачення і радіомовлення, керівник Центрального штабу Народних Зборів України, привітав присутніх в залі на учті класика від поезії Юрія Кириченка з святом, а Галину Кириченко (Шевченко) з отриманням нагороди – медалі за патріотизм та підтримання національних традицій «Захисникам Вітчизни» від Української Служби Порятунку.

Присутні в залі гості: письменники, журналісти, науковці, інтеліґенція Києва, юнаки і дівчата – студенти Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, вихованці ліцею Богуна, були свідками та учасниками творення, за словами публіциста Андрія Окари, нового літературного канону в українській літературі в сучасному форматі, який має стати інструментом консервації і водночас постійної актуалізації суспільної культурної пам’яті.

Вірші та балади Юрія Кириченка, що становлять золотий фонд національної та світової літератури, і є прикладом захоплення, вивчення сучасних та наступних поколінь, в супроводі скрипки, флейти та пісень на слова Тараса Шевченка живо і несилувано були сприйняті присутніми в залі.

За словами Окари, національна «Soft Power» («м’яка сила»), а на творчому вечорі – це молитва, поезії Юрія Кириченка, класична музика, пісня, – яскраво означилась, як один з атрибутів культурного і політичного суверенітету України.

Можна тільки додати, що до абсолютно гуманітарних контурів постатей Василя Стуса, Василя Симонека, долучився Юрій Кириченко, як поет, який сьогодні мобілізує нас до участі в божественній і звитяжній акції життя.

Ганна Степняк-Лозинська, журналіст