kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Протоієрей Петро Зинич

 zinych

Протоієрей Петро Зинич

Протоієрей Петро Михайлович Зинич народився 13 листопада 1960 року в с. Волосянка, Сколівського р-н, Львівської обл. в селянській сім’ї.

В 1978 році закінчив Славську середню школу. З 1979 по 1981рр. проходив військову службу в Радянській Армії у віськовій комендатурі. З 1981 по 1984 рр. працював будівельником на новобудовах Києва, Броварів, Вишгорода, Борисполя та Обухова.

В 1984 році вступив до Ленінградської Духовної Семінарії, яку закінчив у 1988 році. В тому ж році вступив до Ленінградської Духовної Академії, яку закінчив у 1992 році. В листопаді того ж року захистив кандидатську дисертацію по кафедрі Св. Писання Старого Завіту на тему: «Пророцьке та патріотичне служіння св. пророка Єремії» та здобув науковий ступень кандидата богословських наук

У 1988році, 6-го березня з благословення Високопреосвященнійшого митрополита Ленінградського і Новгородського Олексія (Редігера) був посвячений в сан священика в м. Ленінграді, в Св. Троїцькому соборі, Олександро-Невської лаври.

В 1992 році призначений штатним священиком Св. Володимирського кафедрального собору м. Києва, де проходить своє служіння і по сьогодні.

Делегат трьох Помісних соборів - 1992, 1993 та 1995 років. В 1993 році призначений викладачем КДА і С. В тому ж році призначений на посаду інспектора КДА і С, і нагороджений мітрою.

В 1999 році указом Святійшого патріарха Київського і всієї Руси-України йому було присвоєно наукове звання доцента.

В 2001 році призначений завідувачем кафедри богослів’я Київської Духовної Академії та благочинним м. Києва.

В 2002 році призначений інспектором Учбового Комітету при Священному Синоді УПЦ КП.

25 березня 2003 р. постановою Вченої Ради Української Технологічної Академії йому було присвоєне звання академіка по відділенню «Історія та філософія». 17 червня 2004 р. Вченою Радою УТА за наукову працю та просвітницьку діяльність присвоєно науковий ступінь доктора історичних наук.14 листопада 2005 р. Вченою Радою УТА присвоєне вчене звання професора. Указом Святійшого патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета від 28 грудня 2007р. присвоєне вчене звання професора КПБА.

Брав активну участь в різних наукових конференціях, як в Україні так і за кордоном (Болгарії, Чорногорії, Італії). Читав лекції по історії Церкви, християнської етики в Політехнічному, Лінгвістичному, Європейському університетах, Національній академії Оборони України, Національній академії внутрішніх справ, військовому ліцеї ім. Богуна. Член редколегії науково-богословського журналу «Труди Київської Духовної Академії» та журналу «Православний вісник». Член атестаційної комісії по захисту дисертацій при Київській Духовній Академії.

Як науковий керівник підготовив понад 30-ть кандидатів наук серед них і світських вищих закладів. Входив до складу делегації під час візиту Святійшого патріарха Філарета до США та Чорногорії. Одружений: дружина – Зинич Ольга Андріївна 1968 р. н., бібліотекар, син Андрій 1988 р.н., дочка Анна 1989 р. н., студенти Київського Національного Університету ім. Т. Г. Шевченка. Проживає в Україні з народження. Домашня адреса: Київська обл, Броварський р-н, с. Требухів, вул. Щорса, 32.; тел. моб. 8-050-574-08-47.

Почесні звання: «Народний Посол України», «Заслужений діяч вищої освіти».

Церковні нагороди: ордени « Христа Спасителя», «Св. Володимира І-ІІІст»., «Св. Архистратига Михаїла», «Св. Миколая Чудотворця», «Св. Георгія Переможця», «Св. Кирила та Мефодія»; медалі: «Св. Миколая Чудотворця», «1000-ліття Хрещення Русі», «2000-літ Різдва Христового».

Державні нагороди: повний кавалер ордена «За заслуги» І – ІІІ-го ст., «Почесна грамота» та відзнака Кабінета міністрів України.

Представницькі нагороди: «Знак Пошани» КМДА, «Знак Пошани» Міністерства Оборони України, відзнаки: «За сприяння ЗСУ», «За сприяння органам МВС», «За сприяння органам СБУ»; відзнаки: Сухопутних військ України, Повітряних сил України.

Відзнаки Українського Народного Посольства: ордени «Народний Посол України», «Св. Миколай Чудотворець» І – ІІІ ст.; «Слави», «Пошани».

Відзнаки лицарського ордену: ордени «Св. Архангел Михаїл» 4-5 ст., «Лицарська доблесть».

Відзнака Української Технологічної Академії: орден «За заслуги в науці», медаль «10-літ УТА».

Козацькі нагороди: ордени «Покров Божої Матері», «Козацький хрест», «Козацька слава», «За віру», «350-літ Конотопської битви», «Козацька честь» (РФ).

Грамоти: «Патріарша грамота», «Почесна грамота МВС», «Подяка голови КМДА».